אפרת ואלכס, גדרה

אורי גליה שלנו.

הריון שלישי אחרי בת בכורה ובן שני.

אמצע שבוע 37, יום ראשון בשבוע, מתחילים צירים , אני בעבודה. כבר חשבתי שהנה הגיע הרגע... אך אורי שלנו חיכתה שבוע שלם, וכך, ביום שישי , שעה 19:30 הבנתי שהגיע הרגע לו חיכינו 9 חודשים שלמים....

נסענו לבית  החולים ומעט אחרי 00:00 בין שישי לשבת, אורי הגיחה לעולם. 

אורי יצאה, לא בכתה, רופא ילדים רץ לחדר ובדק אותה, בעלי הושב לחדר, ולאט לאט התחלתי לשמוע אותה מייבבת, בכי חרישי כמו חתלתול אובד באפילה.

 

השאלה הראשונה ששאלתי את אלכס בעלי, בעודו עומד עם גבו אלי וצמוד לרופא:  מה מצב הרגליים שלה ? הוא ענה לי תשובה חותכת: "כמו שציפינו"- אורי נולדה עם קלאב-פוט דו-צדדי כפי שנצפה בסקירה בזמן ההריון.

קרא עוד ...

נטע, הרצליה

היי

נעים מאוד שמי נטע בוקובזה בת 44 אמא ל 5 ילדים. רוני בת 23 בתנו הבכורה נולדה בלידת ואקום עם התסמונת. פיגור קשה עד עמוק ובנוסף שיתוק מוחין בצד ימין של הגוף עקב הלידה.

על התסמונת נודע לנו 24 שעות אחרי הלידה. חשתי טירוף, אכזבה ובעיקר בהלה כאמא צעירה לילדה ראשונה. רופאים חלקם טיפשים ,בדיקות, ריצות וקושי לקבל את המציאות הלא מתוכננת בשנה הראשונה.ברגע שקיבלתי ושחררתי נהפכתי לאימא לביאה.

רוני גדלה בבית איזי שפירא עד גיל 4. בגיל חמש נשלחנו לגן בכפר סבא שלא התחברתי אליו בעליל. הוצאתי אותה אחרי יום והפכתי עולמות להכניס אותה לגן טיפולי. התחייבתי לסייעת טיפולית צמודה וכך זה קרה. שנתיים של קפיצה משמעותית בכישורים חברתיים והבנה.ומשם כבר הפיגור נעשה בינוני.

בגיל 6 רוני התקבלה לאגם ברעננה (בית ספר) שבו עשתה המון קפיצות והתבגרה.

קרא עוד...

©2020 by CdLS. 

תנאי שימוש באתר