אפרת ואלכס, גדרה

אורי גליה שלנו.

הריון שלישי אחרי בת בכורה ובן שני.

אמצע שבוע 37, יום ראשון בשבוע, מתחילים צירים , אני בעבודה. כבר חשבתי שהנה הגיע הרגע... אך אורי שלנו חיכתה שבוע שלם, וכך, ביום שישי , שעה 19:30 הבנתי שהגיע הרגע לו חיכינו 9 חודשים שלמים....

נסענו לבית  החולים ומעט אחרי 00:00 בין שישי לשבת, אורי הגיחה לעולם. 

אורי יצאה, לא בכתה, רופא ילדים רץ לחדר ובדק אותה, בעלי הושב לחדר, ולאט לאט התחלתי לשמוע אותה מייבבת, בכי חרישי כמו חתלתול אובד באפילה.

 

השאלה הראשונה ששאלתי את אלכס בעלי, בעודו עומד עם גבו אלי וצמוד לרופא:  מה מצב הרגליים שלה ? הוא ענה לי תשובה חותכת: "כמו שציפינו"- אורי נולדה עם קלאב-פוט דו-צדדי כפי שנצפה בסקירה בזמן ההריון.

קרא עוד ...

 רמי, באר שבע

היי..

אני רמי וזה אייל בני בן ה 5. אייל נולד בסורוקה בניתוח קיסרי מבחירה, היריון תקין לחלוטין.

מהרגע שהוא נולד נדהמנו,  כל המערכת הרפואית עליו אף אחד לא יודע מה? מי? ואיך? כולל אנחנו ההורים ואחיו המתוק.

ההשלכות... המון בדיקות טיפולים, אשפוזים בטיפול נמרץ, חדרי הלם, מכות חשמל, החייאות, ניתוחים והרדמות. את הכל הוא עבר בהצלחה הגיבור שלנו.

אחרי כל הבלגן הזה שתכלס נמשך עד היום(רק בקצב איטי יותר) החלטנו שאנחנו נותנים את הכל בשבילו, אנחנו משתתפים בריצת מרתון ארוכה ארוכה ואין סיכוי שאנחנו לא מצליחים להגיע לקו הסיום בהצלחה רבה (משיגים את כל היעדים הקרובים והרחוקים של איילי).

קרא עוד ...

נטע, הרצליה

היי

נעים מאוד שמי נטע בוקובזה בת 44 אמא ל 5 ילדים. רוני בת 23 בתנו הבכורה נולדה בלידת ואקום עם התסמונת. פיגור קשה עד עמוק ובנוסף שיתוק מוחין בצד ימין של הגוף עקב הלידה.

על התסמונת נודע לנו 24 שעות אחרי הלידה. חשתי טירוף, אכזבה ובעיקר בהלה כאמא צעירה לילדה ראשונה. רופאים חלקם טיפשים ,בדיקות, ריצות וקושי לקבל את המציאות הלא מתוכננת בשנה הראשונה.ברגע שקיבלתי ושחררתי נהפכתי לאימא לביאה.

רוני גדלה בבית איזי שפירא עד גיל 4. בגיל חמש נשלחנו לגן בכפר סבא שלא התחברתי אליו בעליל. הוצאתי אותה אחרי יום והפכתי עולמות להכניס אותה לגן טיפולי. התחייבתי לסייעת טיפולית צמודה וכך זה קרה. שנתיים של קפיצה משמעותית בכישורים חברתיים והבנה.ומשם כבר הפיגור נעשה בינוני.

בגיל 6 רוני התקבלה לאגם ברעננה (בית ספר) שבו עשתה המון קפיצות והתבגרה.

קרא עוד...